PF 2021

Vážení a milí, kdo zavítáte na naše stránky, chtěla bych vám popřát krásné Vánoční svátky, mnoho štěstí a pevné zdraví v následujícím „lepším“ roce.

Pro naši malou chovatelskou stanici byl letošek také přelomový. Bohužel ne v úplně pozitivním směru.

V únoru 2019, zrovna cestou od Bodieho jsme měli autonehodu. Naštěstí jen s menším zraněním a Corince se vůbec nic nestalo. Především díky tomu, že byla umístěná v přepravce, která byla vsunuta na zem mezi předním a zadním sedadlem (naštěstí jsem nepoužila postroj určený pro jízdu autem s možností zacvaknutí do úchytky na bezpečnostní pás – to by dopadlo nejspíš daleko hůř ). Přesto prožila nečekaný šok. Od té doby zvládala jakékoliv cesty velmi obtížně a vždy prožívala nepřiměřený stres, což se určitě odrazilo i na její chuti spolupracovat s kocourkem na dalším potomstvu. V průběhu doby jsme ji zkusili ještě 3x zavézt za kocourem (jednou byla dokonce u jiného fešáka), ale ani jednou neměla zájem. Po těžkém rozhodování jsem došla k závěru už ji více netrápit  a letos na podzim jsme přistoupili ke kastraci.

Cori je nyní spokojená, netrápí ji plané mrouskání a užívá si bezstarostný život se svým parťákem Fredou. Musím přiznat, že si opět začala hrát jako veselé kotě, takže mě přesvědčuje, že toto rozhodnutí bylo správné.

Je mi to moc líto, ale v dohledné době neplánujeme pořídit si novou chovnou kočičku.

Děkuji MŽ.